Öğrenciler Temiz SU’ya Kavuştu!

Öğrenciler Temiz SU’ya Kavuştu!

Öğrenciler Temiz SU’ya Kavuştu!

Öğrenciler Temiz SU’ya Kavuştu!


100.Yıl Güzelbahçe Rotary Kulübünün, Uluslar arası Rotary Vakfının öncülüğünde TEKNOM A.Ş. ile İzmir Bornova’da yeralan Tülay Aktaş İşitme Engelliler Okuluna  23.04.2011 tarihinde kazandırılan “İçme Suyu Üretim Tesisi Projesi ” okulda düzenlenen törenle faaliyete geçti.

Tesis öğrencilerin

Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır, 2440.Bölge Vakıf Komite Başkanı Faik Tokatlıoğlu, 100.Yıl Güzelbahçe Rotary Kulübü Başkanı Huriye Serter ve Rotaryenlerin katıldığı törende öğrencilerin sunduğu folklor gösterileri açılış gününe renk kattı.

100.Yıl Güzelbahçe Rotary Kulübü tarafından firmamıza yaptırılan  tam otomatik WATERTEK BLACK%BLUE Su Arıtma Cihazı ile bu güne kadar kuyu suyu içen öğrenciler sağlıklı ve temiz su’ya kavuştular. Bu projeyle elde edilen yüksek kalitedeki içme suyu okul bünyesindeki yemekhanede yapılan tüm yemekler için de kullanılmaya başlandı. Ayrıca yatılı öğrencilere ait kız ve erkek öğrenci tv izleme salonlarına da sıcak ve soğuk su temin edebilen özel tasarım sebillerle bu su ulaştırıldı.

Tesisin açılışında konuşan Kulüp Başkanı Huriye Serter, sağlıksız su kullanımında çocukların en büyük risk gurubunu oluşturduğunu ve her yıl dünyada 14 yaş altındaki çocukların  % 22 sinin su’dan kaynaklanan hastalıklardan yaşamını kaybettiğini belirtti ve “Çocuklarımıza temiz su içirmek en temel görevlerimizden biridir” diyerek “bu proje diğer sivil toplum kuruluşlarına da örnek olmalı” diye konuştu.


Paylaş :